Jubileusz 40-lecia ROD „Niezapominajka”

W sobotę 18 września 2021 r na terenie ROD „Niezapominajka” odbyły się uroczystości 40-lecia ogrodu. Pomimo deszczowej pogody działkowcy nie zawiedli i całymi rodzinami przybyli na uroczystości.

         Swoją obecnością zaszczycił działkowców Burmistrz Miasta Zambrów Pan Kazimierz Dąbrowski.

         Prezes ogrodu Pani Bożena Lasek przypomniała zebranym historię powstania ogrodu i jego rozwój.

         Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i upominki dla działkowców z 40-letnim „stażem” w PZD. W ogrodzie „Niezapominajka” na 126 działek aż 32 „gospodarzy” obchodziło ten jubileusz.

Podziękowania i upominki zostały skierowane również do żyjących byłych prezesów ogrodu: Pani Stanisławy Nierodzik, Pana Tadeusza Danowskiego i Pani Alicji Muraczewskiej oraz członków obecnego zarządu – Janusza Korzeniowskiego, Zofii Wojsz, Wiolety Klimowicz i komisji rewizyjnej – Barbary Kulesza, Bogdana Kuczyńskiego i Agnieszki Poświątnej. Panie Krystyna Porowska i Bożena Lasek otrzymały podziękowanie za 20 lat pracy w zarządzie.

         Następnie głos zabrał Burmistrz Pan Kazimierz Dąbrowski, który złożył życzenia działkowcom oraz podkreślił rolę ogrodów działkowych jaką spełniają dla społeczności lokalnej i wręczył upominki z okazji 40-lecia ogrodu.

 

         W dalszej kolejności rozstrzygnięto konkurs na najsmaczniejsze ciasto. Nagrody otrzymali P. Maria i Eugeniusz Buraczek oraz Agnieszka i Konrad Machowscy.

         Po części oficjalnej przybyłych zaproszono na wspólny poczęstunek i zabawę przy muzyce.

         Tydzień wcześniej podczas uroczystości 40-lecia ogrodu „Zatorze” prezes Pani Bożena Lasek odebrała od Prezesa OZ Podlaskiego Pana Andrzeja Bojko puchar i dyplom ufundowane przez Krajową Radę PZD.