Dzień działkowca w ROD Niezapominajka

W dniu 31 sierpnia 2019 roku na terenie ogródków działkowych „Niezapominajka” odbył się Dzień Działkowca. Jest to coroczne święto poświęcone osobom, które nie wyobrażają sobie życia bez uprawiania warzyw i pielęgnowania ogrodów.

Spotkanie odbyło się w plenerze pod wiatą, przy siedzibie zarządu ogrodu. Pani prezes Bożena Lasek powitała wszystkich gości. Po krótkim wystąpieniu wręczyła dyplomy i drobne upominki za najładniej zagospodarowane działki dla właścicieli 6 wyróżnionych działek. Nowy zarząd ogrodu, w sposób szczególny chciał podziękować za wieloletnią pracę i zaangażowanie w sprawy ogrodu dotychczasowej prezes ROD „Niezapominajka” Pani Alicji Muraczewskiej. Na uroczystości otrzymała pamiątkowy dyplom i ufundowaną nagrodę specjalną. Po części oficjalnej Pani prezes Lasek zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy i degustacji potraw.

Na uczestników czekała moc atrakcji. Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek: bigos i kartacze oraz napoje i słodkie przekąski. Było ognisko. Właściciele ogródków działkowych przynosili ze sobą specjalnie przygotowane na tę uroczystość potrawy, na stołach królowały sałatki i marynaty przygotowane z tegorocznych plonów, wędliny i inne specjały.

W programie uroczystości przewidziano także konkurs na najlepsze ciasto. Do udziału zgłoszono 6 słodkich wypieków. Wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować owych ciast i zagłosować na najsmaczniejsze. Po dogrywce ostatecznie wygrało ciasto „Marcinek” nowej działkowczyni Pani Moniki Lipińskiej, która w nagrodę otrzymała prezent: pojemnik na ciasto.

Pogoda w tym roku dopisała, było ciepło i słonecznie, dzięki temu wspólna zabawa trwała do późnego wieczora.

Sekretarz ROD „Niezapominajka”
Wioleta Klimowicz